O mně

Jmenuji se Jan Páč a žiji v městě jménem Třinec. Před několika lety (v roce 2013) jsem propadl fotografování, fotografiím a jejich následným úpravám a využitím. Čím déle se o focení zajímám, tím více mě baví a naplňuje.

Další mou zálibou je cestování nebo spíše výlety převážně do přírody a na hory, ale nepohrdnu ani jinými zajímavými místy jako jsou hrady, zámky, přehrady nebo i města.

Jako hlavní nástroj k focení používám Nikon D7200, hlavně kvůli dvěma slotům na paměťovou kartu (už se mi stalo, že se karta poškodila a tak se mi pro jistotu při focení ukládají fotky na obě karty zároveň, abych měl zálohu). Někdy také sáhnu po stařičkém foťáku Nikon 5100, ale to se moc často nestává.

Objektivy používám Nikon 35mm/1.8 a Nikon 85mm/1.8, ovšem v případě reportáží mám nasazenou hlavně Sigmu 17-50mm/2.8, kterou také využívám na cestách a výletech, na které většinou beru jen jeden foťák a jeden objektiv. Občas si na výlet přibalím ještě Nikon 55-300/4.5-5.6

Dalším vybavením, bez kterého se neobejdu, jsou náhradní baterie, paměťové karty, stativy, blesky, filtry (které sice moc nepoužívám, ale občas se hodí), dálkový odpalovač blesků a také batohy a brašny.

Pokud se chcete na něco zeptat nebo se domluvit na společném focení tak mi klidně napište.
Možnosti jak mě kontaktovat.

A tady na těchto fotkách jsem já za několik posledních let. Trochu se mi v průběhu času mění fousy, jak je vidět na fotkách 🙂