Portréty

Portrétní fotografie lidí. Nejraději fotím v exteriéru a to před západem slunce, případně v ranních hodinách. Ovšem interiérové fotografování má také něco do sebe a nevyhýbám se mu.

Svatby

Svatební fotografie by se daly rozdělit do dvou hlavních částí. Tou první jsou stylizované portréty, které vznikají za spolupráce novomanželů a fotografa ve snaze vytvořit krásné a poutavé snímky těch nejdůležitějších osob z celé svatby, tedy zmíněných novomanželů.

Druhou částí pak jsou dokumentární fotografie z průběhu svatebního dne (přípravy, obřad, skupinové fotografie, krájení dortu, první tanec, zábava). Při focení těchto dokumentárních fotografií se snažím být co nejméně nápadný, abych nenarušoval průběh svatebního dne a zachytil tak vzniklou atmosféru a emoce.

V obou případech jsou svatební fotografie nádhernou vzpomínkou na tento jedinečný den.

Fantasy

Fotografii se stejně jako fantazii meze nekladou. Můžeme tedy vytvořit netradiční fotografie, které realitu nepřipomínají ani vzdáleně, ale přitom působí ladně, příjemně, někdy až pohádkově nebo třeba temně, pochmurně, možná až děsivě. Díky dnešní moderní digitální době můžeme s fotografiemi při úpravách doslova kouzlit.

Pod pojem fantasy zahrnuji témata jako je historie, středověk, scifi, kostýmy, horor, pohádky, budoucnost, film, atd., prostě vše co nespadá pod klasické portréty a člověk u toho může popustit uzdu fantazii.

Krajiny

Krajiny, příroda, východy a západy slunce. Někdy krajina zpestřená člověkem, někdy možná zvířetem a někdy možná trochu netradičně.

Různé

Tady jsou fotografie, které se do jiných kategorií prostě nevešli. Je to taková volná tvorba, kterou občas vyfotím. Často se jedná o různé mé foto pokusy.