Vyhlídka na Stezka Valaška
Články,  Výlety

Pustevny

Tento výlet jsme započali z Parkoviště Ráztoka, na které jsem dorazili autem. Kousek od parkoviště se nachází lanovka, kterou jsme využili, abychom se dostali přímo nahoru na Pustevny, což je oblíbené turistické místo s množstvím stánků a ubytoven.

Naše první kroky vedly na Stezku Valašku na jejímž vrcholu je krásná vyhlídka do okolí a taky celoskleněná plošina, na kterou se člověk může postavit a kochat se jak okolím kolem sebe tak i přímo pod sebou 🙂 Místo to je parádní, ale moc času tam člověk nestráví i když možnost koupit si ve stánku kafe nebo jiné občerstvení byla příjemná.

Ze Stezky Valaška jsme se vydali směrem k rozhledně Cyrilka a od ní k soše slovanského boha Radegasta, u kterého bylo tolik lidí, že jsme se zastavili jen na krátkou chvíli a raději pokračovali na Radhošt, na kterém stojí Kaple sv. Cyrila a Metoděje, ve které je za poplatek možnost rozhlédnout se po okolí z menší věže. Kousek před Radhoští se nachází Horský hotel Radegast, ve kterém je možné se ubytovat nebo jen občerstvit při venkovním posezení.

Celkově jsou Pustevny, Stezka Valaška i Radhošť pěkné místo s množstvím vyhlídek a příjemným prostředím, ovšem hromady turistů a nejrůznějších hromadných zájezdů, alespoň u mě, vyvolávají ne úplně pohodový pocit, který v přírodě a na horách mívám.