Broumovské stěny
Články,  Výlety

CHKO Broumovsko

18.3.2019 jsme vyrazili na pár dní do CHKO Broumovsko. Ubytovali jsme se v příjemném penzionu poblíž vstupu do Teplických skal, což byla naše první výprava. V Teplických skalách nás příjemně překvapila vyhlídka z pozůstatků hradu Střmen, na kterou vede 300 schodů, ale ten výhled stojí za to. Zbytek Teplických skal byla taková pohodová procházka skalnatou přírodou.

Dalším místem, v další den, byly Adršpašské skály, ve kterých jsme si připadali podobně jako v Teplických, jen tady se mi zdálo, že je těch skal více a na menším prostoru a s krásným bonusem v podobě jezera Pískovna hned za vstupem do Adršpašských skal. Kousek od vstupu do skal se nachází parádní vyhlídkové místo na Křížovém vrchu, cesta k němu není dlouhá a vážně stojí za to.

No a poslední den jsme vyrazili, na doporučení pana domácího z našeho penzionu, na Broumovské Stěny. Pro mě to bylo nejlepší místo kde jsme na tomhle výletě byli. Příjezd na parkoviště Hvězda bezproblémový a hned začíná procházka s pěknými výhledy po vrcholcích skal, lesích a třeba i polích, možností kudy se vydat je více.